Borsa nedir? Nasıl oynanır, öğrenilir, işlem görür? Ücretsiz Eğitim Kaçırma!

Borsa nedir, nasıl oynanır, nasıl öğrenilir, nasıl işler, eğitimi

Borsa nedir, nasıl oynanır, nasıl öğrenilir, nasıl işler, nasıl işlem görür kısacası ve borsa İstanbul hisseleri ile nasıl yatırım yapılabileceğini en ince ayrıntısına kadar anlatıyor olacağız. Üstelik Udemy veya benzeri platformlarda parayla satılan Borsa Eğitimi tüm hatları ile tamamen ücretsiz verilecektir! Öncelikle, hisse senedi, menkul kıymetler, döviz, vadeli işlemler, emtialar ve opsiyon sözleşmelerinin satılarak satın alındığı organize piyasadır. Türkiye’nin organize borsası ise adından da aşina olacağınız gibi Borsa İstanbul‘dur. Yatırımcılar, gündem hisse önerileri sayesinde ufak bütçelerle çok büyük firmaların karlarına ortak olma şansına sahiptir. Borsada işlem gören hisseler SPK mevzuatlarına (sermaye piyasası kurulu) göre kanunlara tabi tutulmaktadır. Doğru analizler, yorumlar ve borsa eğitimi nasıl alınır konusunda bilgi sahibi olduğunuz sürece yatırımlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

✔Borsa nedir, nasıl oynanır, nasıl öğrenilir
✔Borsa nasıl yatırım yapılır, İstanbul hisseleri Bist 100 nasıl işler
✔Borsa nasıl işlem görür? Nasıl işlem yapılır?
✔Borsa yorum You Tube, Twiter gündem analizleri
✔Borsa gündem, hisse analizi ve altın döviz önerileri
✔Borsa nasıl oynanır, eğitimi nasıl alınır
✔Borsa nasıl öğrenilir nasıl girilir
✔Ücretsiz Profesyonel Borsa Eğitimi

Henüz başındayken söylemekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Sizler için hazırlanan ve piyasada yalnızca parayla satılan bu bilgileri sizlere çok detaylı bir şekilde sunuyoruz. Profesyonel para kazanmak adına girişimci ruhuyla girdiğiniz bu yolda kazanmak kadar kaybetmekte vardır. Yeterli derecede borsa eğitimi alıp nasıl işler konusunda bilgi sahibi olmadan  adım atmayın deriz. Olması gereken başlangıç aşamasını geçtikten sonra koşar adımlarla yolunuza devam edebilirsiniz. İlk yapmanız gereken Bist100 yani Borsa İstanbul Hisseleri hangileridir? Bunu öğrenerek başlıyoruz. Hisselere Hürriyet Big Para Canlı veya Borsa İstanbul kurumsal siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Borsa nedir, nasıl oynanır, nasıl öğrenilir

Borsa müzayede içerisinde işleyen bir sisteme sahiptir. Şirketler borsada listelenmek için birtakım gerekli hazırlıkları tamamlayıp yatırımcısının karşısına çıkmayı hedeflemektedir. Yalnız bu süreç sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte bir takım incelemelere tabi tutulurlar. Onaylanmaları akabinde, hisse senetlerini halka arz ederek borsada listelenmesi ile yatırımcıları ile buluşurlar. Borsa İstanbul hisseleri fiyatlandırması bazı koşullara göre sürekli değişkenlik göstermektedir. Arz talep denklemini etkileyen bu faktörler arasında başı çeken, politik nedenler, belirsizlik, kaygı gibi etkenler olurken takibinde ulusal ilişkiler, gündem değişiklikleri gibi konular gelmektedir. Bu değişken süreçler yatırımcıların borsada işlem yapma konusunda çizecekleri yolu belirlemektedir. Yatırımcı, kullandığı aracı kurumun sistemine bilgileri ile giriş yaptıktan sonra alım-satım için emir verir. Emir verme işlemini fiili olarak sistem üzerinden yapabileceği gibi kendisine atanan müşteri temsilcisi ile telefonda irtibat sağlayaraktan gerçekleştirebilir. Emirler sistemde eşleme olduktan sonra süreye bağlı olarak takas gerçekleştir. Alım yönlü işlemlerde fiyatlar artarken, satım yönlü işlemlerde ise fiyatlar düşerken kazanç sağlanır.

Borsa istanbul Bist100 Hisseleri ve Öneriler
Borsa istanbul Bist100 Hisseleri ve Öneriler

Borsa nasıl yatırım yapılır, İstanbul hisseleri Bist 100 nasıl işler

Borsa nasıl işlem yapılır öğrenmeden önce yatırımın nasıl yapılacağı bilinmelidir. Bu noktada, borsada nasıl yatırım yapılır diyenlerin, dikkat etmesi gereken 3 temel altın kural vardır 🥇 İşlem yapmadan önce oyunu kurallarına göre oynamak yatırımcılara kazanç sağlarken aksi durumlarda batak vermesine neden olabilir. Şans oyunları ile borsayı karıştırmamak lazım, ikisi tamamen farklı şeylerdir. Milyon dolarlık şirketlere ortak olmak ile sonuca göre para kazanmayı beklemek elbette ki birbiri ile karıştırılamaz. Borsa canlı paranın düzenli aktığı küçük bütçelerle girilip zamanla ek gelir sağlanan bir iş modeldir. Bakınız meslek olduğundan bahsediyoruz. Arsa almak, ev almak yada herhangi bir gayri menkule yatırım yapmak gibi gerçek bir işlemdir. Bu yönüyle değerlendirip risklerini ve kazançlarını tarttıktan sonra girilmeli ve işlem yapılmalıdır.

✔ Sabırlı davranmak

✔ Borç para ile işlem yapmamak. 

✔ Borsa yorum ve analiz takibi yapmak. 

✔ Borsa İstanbul hisseleri hangileridir, işlem gören şirketler bilmek gerekiyor. 

✔ Borsa nasıl işler konusunda bilgi sahibi olmak. 

Bu koşullar göz ardı edildiği sürece You Tube, Twitter gibi hisse önerileri verilen ve yorum yapılan mecralar üzerinden sağlam tüyolar alsanız da işlem yapmanız büyük bir riske girmiş olursunuz. Yatırım yapmak için çıktığınız yolda, birikimlerinizi kaybetmeniz an meselesi olabilir.

Borsa nasıl işlem görür? Nasıl işlem yapılır?

Peki borsa nasıl işler? İşlem nasıl yapılır? Aracı kurumun online olarak yapılan yatırım işlemleri platformunda alış ve satış üzerinden emirleri verilir. Verilen emirler piyasa fiyatlandırması ile eşitlendiği zaman işlem gerçekleşir. Al sat emirleri genellikle kafa karıştırıcı olarak görülse de mantığı çok basit işlemektedir. Sistemin işleyişi gereği, lot sayısı (asgari miktar veya değer) kadar “Alış” üzerine verilen bir emrin karışığı gelmesi için aynı oranda birilerinin de satış emri vermiş olması gerekiyor.

Borsada nasıl işlem görür veya yapılır konusunu spesifik olarak anlatmak gerekirse örneğin; ASELSAN veya THY hisse senedi için bir kişi 1000 adet lot almak için emri verdi. İşlemin gerçekleşmesi için bu hisse senetlerine sahip olan herhangi bir kişi yada kişiler tarafından aynı oranda satış emri verilmesi gerekmektedir. Yani, alış=satış denklemi söz konusudur. Aynı durum satış işlemi içinde geçerli olup satılmak istenen adet kadar alıcı emri verenin olması şarttır. Sonuç olarak arz talep ilişkisinin eşit oranlarda eşleşmesi gerekir. Şayet işlem gerçekleşmezse, ertesi güne devreder yada aynı gün akşamı iptal olur. Borsa nasıl işler konusu bundan ibarettir.

Borsa nasıl işlem görür, işlem yapılır
Borsa nasıl işlem görür, işlem yapılır

Borsa yorum You Tube, Twiter gündem analizleri

Son yılların vazgeçilmez iletişim kanalları olan sosyal medya platformları belirli bir kitleye hitap eden kişiler tarafından kullanılması zorunlu koşullar oluşturdu. Borsa yorum ve analiz programlarına YouTube ve Twitter gibi kanallar aracılığı ile katılan kişilerin arasında, güvenilir olup da yatırım tavsiyesinde bulunabilecek kişileri bulmak artık çok zordur. Neredeyse %85’lik büyük bir oranı kapsayan Borsa analizleri tahta üzerinden elle tutulur verilerle yazılıp çizilse de tutarlılığı tartışılır. Hatta eğitmenler arasında Borsa haram mıCaiz mi? diye tartışma konusu yaratmak isteyenler dahil bulunuyor. Bizden söylemesi, bu gibi tartışmalara girmeden odaklanmanız gereken şeye, para kazanmaya bakınız. Aklınız karışır ve haram mı Caiz mi diye bir çelişkiye düşerseniz Altın, dolar, Euro gibi yatırım araçlarından kazandığınız paraların da aynı kapıya çıktığını düşünmelisiniz. 

Peki analiz ve yorum yapan kendini broker olarak tanımlayan bu yatırımcıların amacı ne olabilir? Sebebi açıkça şu ki; Borsa nedir? Nasıl oynanır? Nasıl işlem görür konusunda bilgi aktarmaktan ziyade takipçi sayısı artırarak platformlar üzerinden para kazanmaktır! Size fayda sağlamaktan çok aklınızın karışmasına neden olmaktan başka bir şeye yaramazlar. Tabi bu koşul hepsi için geçerli olmayıp yatırımcı üzerinden para kazanma hırsına kapılanlar için geçerlidir. O halde siz ne yapmalı, nasıl bir yol izlemelisiniz? Borsa gündem hisse ve altın önerileri için araştırma yapıyorsanız ilk yapmanız gereken şey başka fikirlere bağlı kalmamaktır. Bunu yapabilmeniz için ise yeterli eğitim ve bilgi birikimine sahip olmalısınız. 

Borsa gündem, hisse analizi ve altın döviz önerileri

Borsa gündem, hisse analizi ve altın döviz önerileri hakkında Google üzerinde araştırma yapınca binlerce eğitim videosuna ve benzer içeriklere sahip kanallara rastlayabilirsiniz. Paylaşımda  bulunan ve kendisini broker olarak adlandıran birçok kişi teknik bilgiye sahip değildir. En iyi yapacağınız şey, kendiniz borsa eğitimi alarak temel bilgilere sahip olup sonrasında güvenilir kişilerinde bilgilerini değerlendirerek üstüne katmak olacaktır. Aksi halde her zaman bir başkasının yorum ve önerileri peşinde koşup onları yanılgıları ile sizde kaybedeceksiniz. Unutmayın tahta ve grafiklerin değerlendirmesinde birçok araç kullanılmakta olup herkes kendine göre analiz yapar. Bu noktada bu ile yıllarınız vermiş uzmanlar büyük ölçüde fikir veriyor olsa da %100 geçerliliği olduğu söylenemez. Tüm bunların ışığında henüz yolun başındayken temeli sağlam atıp emin adımlarla ilerleyebilmek için en iyi bilenin kendiniz olduğunu düşünmeli ve bu yönde kendinizi geliştirmelisiniz. Borsada nasıl para kazanılır derseniz inanın en iyi çıkar yolunuz bu olacaktır.

Borsa eğitimi nasıl alınır oynanır
Borsa eğitimi nasıl alınır oynanır

Borsa nasıl oynanır, eğitimi nasıl alınır

Yatırım yapıp para kazanmak istiyorum diyenler için tamamen ücretsiz harika bir eğitim hazırladık. İnanın Borsa hakkındaki tüm bilinmeyen sırları öğrenirken Borsa gündem takibi nasıl yapılır bilgi sahibi olacaksınız. Hatta bu donanım sayesinde YouTube ve Twitter gibi Canlı Borsa paylaşımlarının yapıldığı platformlarda yorum yaparak takipçi sayınızı artırabileceksiniz. Eğer yeni bir Borsa kanalı kurmuşsanız bu bilgiler eşiğinde kısa sürede kanalınızı büyütüp takipçi kazanabileceksiniz. Tüm detayları en ince ayrıntısına kadar işlediğimiz bu eğitim için yapmanız gereken tüm dikkatinizi verip anlatılanları dinleyerek uygulamak olacaktır.

Borsa nasıl öğrenilir nasıl girilir

Borsa öğrenmek, teknik analiz yapabilmek ve bir noktadan sonra broker olmak için bazı temel analizleri bilmek gerekiyor. Borsa eğitimi alanların odaklandığı bu nüanslar hisse senedi alış ve satışı yaparken nasıl ilerlemeniz gerektiği konusunda yol gösterici olacaktır. Analiz yaparken kullanacağınız birtakım İndikatörler olacak ve onlar sayesinde hissenin (kağıdın) analizini gerçekleştirerek işlem yapacaksınız. Bu aşamada temeliniz ne kadar sağlam olursa, nasıl işlem görür ve nasıl girilir konusunda ince hesaplar yaparak yatırımınızı kazançlı yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonra borsa analizi nasıl yapılır konusunda temel bilgiye sahipsiniz. Asıl önemli olan ikinci aşama şimdi geliyor!

Ücretsiz Profesyonel Borsa Eğitimi

İşte beklenen an geldi! Söz verdiğimiz gibi sizlere ücretsiz borsa eğitimi hakkında adım adım detaylı bilgileri iletiyor olacağız. Eğitim içeriklerini nasıl yapılır konusunda pür dikkat takip ederek not almayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda İnvesting veya TradingWiew siteleri üzerinden teknik analiz ve mum grafikleri üzerinden pratik olması adına işlem yapın.

Borsa nedir, nasıl oynanır, nasıl öğrenilir, nasıl işler, nasıl işlem görür kısacası ve borsa İstanbul hisseleri ile nasıl yatırım yapılır en ince ayrıntısına kadar artık biliyorsunuz. Hatta siz değerli takipçilerimize tamamen ücretiz olarak çok etkili bir borsa eğitimi sunduk ve doğru analiz sonuçları ile altın, döviz yatırımlarınızda başarılı olmanızı sağlamaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında sosyal medya kanallarında yatırım tavsiyesi olmaksızın yorum ve analiz yapabilir, hisseleri değerlendirerek takipçi kazanabilirsiniz. Borsa dışında ek gelir imkanı için Ek gelir kazanmak için %100 garantili yöntemler yazımıza göz atabilirsiniz. Kazancınız bol olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir