Evde askı paketleme işi veren firmalar ile çalışarak para kazanın

evde askı paketleme işi veren firmaar

Gardıropların temel malzemesi olan askılar evde ek iş fırsatı sağlayan materyaller arasındadır. Bu anlamda, evde askı paketleme işi veren firmalar ile birlikte yapacağınız iş ortaklığı sayesinde ayda ortalama 3.500 tl ek gelir imkanı edinebilirsiniz. Kullanım alanının yaygın olması, askı malzemesinin evde yapılabilecek paketleme işleri arasında en çok tercih edilenler arasında olmasını sağlamaktadır. Evde paketleme işi yapmak oldukça kolay olsa da çalışılabilecek en uygun şirketi bulmak bir o kadar zordur. Her geçen gün zorlaşan günümüz koşullarında alternatif gelir elde etmenin en temel yolu mutlaktır ki, evde ek iş imkanları sayesinde para kazanmaktır. Peki evde ek iş yapmak için nasıl bir yol izlemelisiniz?

Evde askı paketleme işi nereden alınır?

Evde askı paketleme işi veren firmalar ihtiyacınız olan tüm malzemeler sizlere kargo ile gönderilecektir. Eğer anlaştığınız firmaya bulunduğunuz bölgeye yakın bir konumda ise kendiniz alabilir veya elden teslim ettirebilirsiniz. Önemli olma teslim aldığınız materyallerin (malzemelerin) sayıları konusunda mutabık kalmanız olacaktır.

Evde paketleme işi nasıl yapılır?

Paketleme işi için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar olacaktır ki zaten temel olanlar muhakkak ki evinizde de bulunuyordur;

 • Makas
 • Plastik veya ahşap askı
 • Ambalaj
 • Koli bandı
 • Koliler
 • Plastik kılıf

Paketleme işi için birazda olsa tecrübeniz varsa zaten kolayca yapabileceksiniz. Şayet yoksa da merak etmeyin ek iş veren firmalar size paketleme işi nasıl yapılır konusunda gereken bilgiyi aktarıyor olacaktır. Askılar 5’er veya 10’arlı paketler halinde hazırlanır ve kolilere koyulur. Bazı durumlarda ve özel taleplere göre çoklu afetlerde paketleme yapılabilmektedir. Tabi, afetlerde ki değişiklik sizi etkileyen bir durum olmayıp iş süreciniz aynen devam edecektir.

evde paketleme işleri ek iş fırsatı

Paketleme işi ne kadar kazandırır?

Paketleme işi ile ayda kazanacağınız ücret yapacağınız işe göre değişkenlik gösterir. Paket başına ortalama 0.35 kuruş gibi bir rakam alacağınız gibi anlaşmanıza göre değişkenlik gösterir. Fakat paketleme işlerinde aylık 3.500 tl gibi bir para kazanabilirsiniz. Önemli bir nokta var ki, ödemeyi ne zaman ve nasıl alacağınız konusunda evde paketleme işi veren firmalar ile önceden anlaşıp ona bağlı kalmalısınız. Bunun dışında paketleme işleri ile uzun vadede ek gelir elde etmek için dikkat etmenizde fayda olabilecek bazı kriterler bulunmaktadır;

 • Zamanında teslimat yapmak
 • Ambalaj içi adetlerin doğru olması
 • Askıların kırık, çatlak olmaması
 • Kolilerin sağlam paketlenmesi

Tüm yaptığınız işlerin bitimi sonrasında fotoğrafını çekip kanıt olarak saklamanızda fayda vardır. Çünkü kargo taşıma esnasında Koliler hasar görebilir ve sonrasına elimizde belge olmadığı taktir de bunu açıklayabilmeniz zor olacaktır.

Evde paketleme işi başvurusu nasıl yapılır?

Evde paketleme işleri nereden alınır ve nasıl yapılır gibi sıkça sorulan soruların cevabını artık biliyorsunuz. Evlere paketleme işi veren firmaların iletişim bilgilerine direk ulaşmanız ise çok mümkün olmayacaktır. Peki paketleme işi yapan kişiler iş başvurusunu nasıl yapıyor derseniz cevabı oldukça basit, sitemizin yorumlar alanında talebinizi detaylı bir şekilde yazarak iletin ve evde ek iş istiyorum deyip kararlılığınızı belirtiniz. Evde ek iş ilanları yayınlamak isteyen firmalar Sitemizi ziyareti sonrasında talep eden kişiler ile email aracılığı ile temasa geçebilirler.

 1. AYŞE YILMAZ diyor ki:

  BEN, ANNEM VE KIZ KARDEŞİM BU İŞ İÇİN UYGUNUZ. ÇOK SAYIDA PAKETLEME YAPABİLİRİZ. KIZ KARDEŞİM VE BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİZ. MADDİ OLARAK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir