Ek gelir kazanmak için %100 garantili yöntemler!

Ek gelir kazanmak için izlenecek yollar

Ek gelir kazanmak artık günümüz koşullarında kaçınılmaz bir gerçek olmuş durumdadır. Özellikle, ek gelir Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerimizde arayışını son hızıyla devam ettiriyor. Birkaç yıl öncesine kadar evde ek gelir fikirleri ile ilgilenen kişiler genellikle ev hanımlarından oluşurken 2020 yılı sonu ve 2021 başı itibariyle artık çalışan ama ekstra para kazanmak isteyen herkes için geçerli oldu. Evli ve çocuk sahibi olan kişiler için hafta sonu veya akşam part-time işler arıyorum demek olmak artık kaçınılmaz bir hal alırken hele ki tek maaş durumu söz konusu ise ek gelir fikirleri tek çıkar yoldur. Artarak giden hayat pahalılığı içinde, yetersiz maaşlar, düzensiz ödemeler, cezalar, kesintiler derken ipin ucu iyice kaçar ve henüz ay başı maaşı almadan bitmiş olur! Evde ek iş ilanları ve fikirleri tamda bu noktada kurtarıcınız olarak yardımınıza koşar ve daha kaliteli yaşam sürmenize olanak tanır. Tabi doğru yerde ve doğru zamanda güvenilir olan evde ek iş veren firmalar ile tanışabilirseniz. Peki gelelim asıl konumuz olan, evde nasıl ek gelir elde edebilirim? maaşım yetmiyor ek gelir kazanmak için ne yapabilirim? Ek gelir belgesi nereden alınır? Ve ek gelir kazandıran işler nelerdir?

Ek gelir kazanmak için neler yapabilirsiniz?

Gelişme ve değişme hızına yetişemediğimiz internet dünyasında ek gelir elde edebileceğiniz o kadar çok ek iş fırsatı var ki, işin içine girmeden tahmin bile edemezsiniz! Evde ek iş veren firmalar dan tutun, dijital pazarlama işlerine, e-ticaretten tutun makale yazmaya kadar üzerinde biraz çalışıp bilgi edinerek ek gelir kazanmak sandığınızdan çok kolaydır. Tüm bu ek iş fikirleri ile internetten para kazanmak 7’den 70’e artık herkesin tabiri caizse hayatını kurtarıyor. Yeter ki ek gelir nasıl elde edebilirim demekle birlikte biran önce adım atın ve başlayın! Sektörün içine girdiğinizde daha iyi anlayacaksınız ki, ek gelir kazandıran işler tahmin edebileceğinizden oldukça fazladır.

Ek gelir fikirleri
Ek gelir fikirleri

Ek gelir nasıl elde edilir, anket?

Kendinizi en iyi tanıyan kişi sizsinizdir. Öncelikle en iyi yapabileceğiniz ek gelir fikirleri için odaklanın ve sabır gösterin. Biliyorsunuz, “bedava peynir sadece fare kapanınca olur!” Hemen para kazanmak maalesef kolay değil, emek vermek gerekiyor. Neyse gelelim asıl konumuza, ek gelir elde etmek için ne yapabilirsiniz? Hangi yollar sayesinde ekstra para kazanma imkanına sahip olabilirsiniz? Yola kendinize bazı soruları ek gelir test niteliğinde sorarak başlayın;

✔ El beceriniz var mı? Bir ürün tasarlayabiliyor musunuz?

✔ İnsan ilişkileriniz iyi midir? Kolay iletişim kurabiliyor musunuz?

✔ Bilgisayar bilginiz ne durumdadır?

✔ İçerik, makale, yazı üretebiliyor musunuz?

✔ Dijital pazarlama bilginiz var mı?

✔ Web site kurabiliyor musunuz?

✔ Kamera karşınıza çıkabilir misiniz? Yani girişken bir yapıya sahip misiniz?

✔ Hızlı klavye kullanabiliyor musunuz?

✔ Okuduğunuzu kolay anlayıp hafızanızda tutabiliyor musunuz?

✔ Ekip kurma ve yönetme becerisine sahip misiniz?

✔ Pazarlık yapabiliyor musunuz?

✔ Genel olarak bilgisayar bilginiz var mıdır?

✔ E-Ticaret konularına hakim misiniz?

✔ Yurtiçi veya yurtdışı pazarlarına ne kadar hakimsiniz?

✔ En önemlisi evde ek gelir kazanmak üzerine fikirleri değerlendirme aşamasında ne kadar isteklisiniz?

Tüm bu soruların en azından %10 una evet cevabı verebiliyorsanız ek gelir elde etmenin yolları sizin için çok daha kolaylaşacaktır. Şayet Cevabınız tam tersi olarak hayır ise üzülmeyin, kaybetmediniz ama süreç sizin için biraz daha uzun ve emek isteyen bir hal alacaktır. Aklınızdan çıkarmamanız gereken tek şey, sabır ve azimli olmak olup, bu yolda en büyük destekçiniz yine onlar olacaktır. Yukarıda ki başlıklara istinaden evden ek iş yaparak para kazanabileceğiniz işler için ana başlıklar ise şunlardır;

Ek gelir kazandıran işler nelerdir
Ek gelir kazandıran işler hangileridir

Ek gelir kazandıran işler hangileridir?

– Evde ek iş yapmak

– Evde paketleme işi yapmak

– El işi ürünler üretip internette satmak

– Dijital pazarlama uzmanlığı

– Sosyal medya yönetimi

– Makale yazmak ve içerik üretmek

– Web Site tasarımı

– Video içerikleri üretmek

– Network marketin (Örneğin, Farmasi ürünleri satarak para kazanmak)

– Bilgisayarda tasarım yapmak

– Amazonda veya diğer e-ticaret platformlarında satış yapmak

Ek gelir kazandıran işler arasında en çok ilgi görenler hangileridir? Şimdi sizlere diğerlerinden daha kolay ve çok fazla bilgi birikimi istemeyen başlıklardan bahsedeceğiz, zira tüm hepsini detaylandırmak sayfalar dolusu yazı gerektireceği gibi herkese hitapta etmeyecektir.

Evde nasıl ek gelir elde edebilrim
Evde nasıl ek gelir elde edebilirim

Evde ek iş fikirleri ve ilanları için sürekli takip etmek

Ek gelir fikirleri arasında en çok rağbet gören ve sermayesiz para kazanma özelliğine sahip olan ise, evde yapılabilecek ek işler olup genelde, doğru ek iş fikirleri ve ilanları ile ilerlemek başarıyı beraberinde getirir. Evde ek iş yaparak para kazanmak az zahmetli ve çok keyifli bir ek iş imkanı sunar. Değerlendirme konusunda muhakkak azimli olmanızı tavsiye ederiz. Bunu da detaylandıracak olursak mesela, evde ek iş ilanları arasında en çok ilgi gören ve ek iş veren firmalar tarafından yapılanı sabun paketleme işi olup kazancı da gayet tatmin edicidir. Ayda ortalama 3.000 ₺ ile 5.000 ₺ arası bir kazanç sağlarsınız.

Dijital Pazarlama

Sosyal Medya hayatımıza girdiğinden beri gencinden yaşlısına herkes akıllı telefon kullanır ve elinden düşürmez oldu! Bu aslında sizin veya genel olarak ek gelir kazanmak isteyenler için bulunmaz bir nimettir. Yapmanız gereken çok basit; Facebook Reklamları (İnstagram dahildir) ve Google Reklamlarını çok profesyonel olmasa da öğrenmektir. Dijital Pazarlama reklamlarını öğrendiğiniz de emin olun hayal edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz. Nasıl yapılacağı konusunda bilgi edinmek isterseniz açın YouTube videolarını izleyin muhakkak bir fikir edinecek ve araştırdıkça kendinizi geliştireceksiniz. Dilerseniz, ayrıca bu konuda ufak ücretlerle destek alabileceğiniz firmalara referanslı olarak sizleri yönlendirebiliriz.

Makale yazarak para kazanmak

En zahmetsiz ve sermayesiz ek gelir fikirleri arasında başı çeken makale yazarak para kazanmaktır. Yapmanız gereken tek şey, ek iş veren firmalar ile anlaşarak uygun içeriğe sahip yazılar yazmaktır. Çok kıymetli bir ek gelir kaynağıdır. Çünkü, yıllardır popülerliğini hiç yitirmeden herkese ek iş imkanı sağlamaktadır. Neden her zaman rağbette olma özelliğine sahip olduğunu soracak olursanız, günümüzde neredeyse her firmanın web sitesi vardır. Bu firmalar ürünlerini tanıtmak veya insanlara temas etmek için sitelerine bir blog yazısı alanı dahil ederek oraya eklemek için içerikler satın alırlar, yani makale yazdırırlar. Günümüz koşullarında 300 kelimelik bir makale yazısı için ödenen para ortalama 20 ₺ olup gayet iyi bir paradır. Bir makale yazmak ortalama yarım saatinizi alır. Düşünün ki dünde 10 adet makale yazarsanız 200 ₺ ek gelir elde etmiş olursunuz. Ayrıca öyle çok bilgi birikimine ihtiyacınız bulunmuyor. Düşünün ki bir kuruyemiş firmasının, Türk Kahvesi, Filtre Kahve, Antep Fıstığı gibi ürünleri için yazılar yazacaksınız. Gayet basit ve çok kazançlı ek gelir fırsatları arasında olup çok uzun yıllar devam edecektir.

Ek gelir belgesi
İnternetten para kazanmak

Network Marketing (Ağ Pazarlaması)

Günümüzde yurtiçi veya yurtdışı fark etmeksiniz milyonlarca kişinin tahmin dahi edemeyeceğiniz paralar kazandığı bir ek iş imkanları arasındadır. Hiçbir riski yoktur, tabi ki her iş fikri için geçerli olduğu gibi emek sarf edersiniz ama çok yorulmazsınız. Kendinize ekip kurar tek kelime ile kendi işinizin patronu olursunuz. Yapmanız gereken güvenilir bir lider üzerinden sisteme kayıt olup çevrenizdekilere ürün satmaktır. Ben satış yapabilir miyim diye düşünmekten vazgeçin. İnanın herkes böyle başlıyor ve kısa bir sürede ek gelir elde ederek hayatı değişiyor! Bu sisteme örnek olarak ta Farmasi firmasını gösterebiliriz. Bugün milyonlarca kişi bu sistemden gayet hatırı sayılı paralar kazanıyor. Bu sistemde para kazanmak İstiyorsan şu linke tıklayıp detaylara hakim olabilirsiniz. Bu konuda da sizi yönlendirebileceğimiz güvenilir kişiler var yani bizden destek alabilirsiniz.

Amazonda ve Etsy sitelerinde satış yapmak

Dünyanın en büyük e-ticaret siteleri olan ve bugün Türkler dahil milyonlarca kişiye hayal edilemeyecek paralar kazandıran bu sistemlerde satış yapmıyorsanız, inanın bize, tabiri caizse geçen günlerinize yanmalısınız! Gerek kendi ürettiğiniz el işi ürünleri satabilir, gerekse piyasada satılan ürünleri alıp satabilirsiniz. Düşünün ki artık herkes ihtiyacı olan ürünleri internet sitelerinden alıyor. Girin bakın Hepsi Burada, Trendyol, Amazon, Etsy gibi e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerin detaylarına, kaç kişi satıyor? 1 ürünü onlarca kişi satıyor, yani ürünün size ait olması önemli değil bunun adı e-ticarette satış yapmak! Ürünü alıyor ve listeliyorsunuz, başka yapmanız gereken hiçbir şey yok, satılıp parasının gelmesini bekliyorsunuz. Zaten sistem her şeyi kendi yapıyor sizin ekstra satmak için efor (çaba) sarf etmenize gerek yoktur. Bahsettiğimiz tüm pazaryerinde veya bunların dışındakilerden ek gelir kazanabilirsiniz.

Neden Yurtdışı E-Ticaret Platformaları?

Peki neden özellikle Amazon ve ETSY sitelerini öneriyoruz? Çünkü “Dolar” üzerinden kazanç elde ediyorsunuz. Benim param yok ürünleri nasıl alacağım demeyin, fiyatı uygun olanlardan alıp satarak işe başlarsınız. Mesela, 10 adet kalemtraş alırsınız 30 ₺ maliyeti olur. Amazonda ve ETSY de nasıl satış yapılır konusunda bilginiz yoksa yine internetten araştırma yaparak fikir edinebilirsiniz. Ayrıca, bizim bu konuda da yönlendirebileceğimiz güvenilir kişiler bulunuyor. Dilerseniz yardımcı olabiliriz.

Evde ek gelir kazanmak konusunda internette bulabileceğiniz ücretsiz ve en kapsamlı içeriği sizler için en ince ayrıntısına kadar hazırladık. Artık, ek gelir fikirleri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünerek söylüyoruz ki, ek iş fikirleri ona inananlar kadar gerçektir! Uygulayıp, uygulamamak konusu size kalmıştır. Gördüğünüz üzerek gelir kazandıran işler için ileri düzey yetenek ve maddiyat gerekmiyor. El gelir istiyorum deyip bu alanda adım atmanız yapmanız gereken en önemli şey olacaktır! Evde ek iş ilanları hakkında anlık bilgi edinebilmek adına, Facebook, İnstagram ve Linkedin hesaplarımızı beğenin ve takipte kalmayı unutmayın!

Şansınız bol olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir