Evde ek iş ne yapabilirim? Diyorsanız bunlara mutlaka dikkat edin!

Evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler

Evde ek iş ilanları ve evde paketleme işi veren firmalar üzerine kurulmuş sitemizde sizlere yeni bir öneri sunuyoruz! Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların geçinebilmeleri için çift maaş dahi yetersiz gelmeye başladı. Bu nedenle de iyi gelir getirecek bir ek iş herkes için en iyi çözüm yolu haline geldi. Eğer siz de geçim sıkıntısı çekiyorsanız asıl işinizden kalan zamanlarınızda evde ek iş yapabilirsiniz. Evde ek iş yaparak kazanmanın pek çok yolu vardır. İnternetten anket doldurabilir veya sorulara cevap vererek para kazanabilirsiniz. Ancak evde ek iş imkanları bunlardan ibaret değildir. Evde ek iş veren firmalar ile çalışabilir; evde paketleme işi, evde davetiye katlama işi ya da tespih dizme gibi işler yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde ek iş yapmak için firmaların internette yayınladığı evde ek iş ilanları üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken bahsettiğimiz ek iş ilanlarının ne kadar güvenilir olduğudur. Peki, ek iş ararken dolandırıcıların tuzağına düşmemek için nelere dikkat etmelisiniz? İşte evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler ve daha fazlası…

Evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler
Evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler

Evde Ek İş Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok kişi evde ek iş yapmak için firmalar tarafından internette yayınlanan evde ek iş ilanları İstanbul hangileridir diye sık sık kontrol eder. Fakat evde ek iş yapmanın her geçen gün daha popüler bir hal alması dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Dolandırıcılar, kişilerin ek iş arayışını fırsata çevirmek ve kolay yoldan para kazanmak için çeşitli yöntemlere başvurabiliyor. Yazımızda dolandırıcıların iş arayanları tuzağa düşürmek için başvurdukları yöntemlere kısaca yer verdik. Eğer siz de evde ek iş olarak ne yapabilirim diye düşünüyor ve ilanlar üzerinden başvuru yapmayı düşünüyorsanız dolandırıcıların tuzağına düşmemek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ek İş Vermek İçin Para Talep Edenlerden Uzak Durun!

Evde ek iş imkanı sunduğunu iddia eden dolandırıcıların en çok kullandıkları yöntemlerden birisi, teslim edeceklerini iddia ettikleri malzemeler için para istemektir. Ayrıca bazı dolandırıcılar ise bir işin nasıl yapıldığını anlatan eğitim kitapları ya da CD´ler için de para ödenmenizi isteyebilirler. Oysa evde ek iş yapmak için asla para ödemenize gerek yoktur. Eğer iletişime geçtiğiniz evde ek iş veren firmalar sizden para ödemenizi talep ediyorsa büyük ihtimalle dolandırıcıdırlar. Bu tarz firmalardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Özellikle evde ek paketleme işi için kullanılması gereken birçok malzeme ve araç vardır. Dolandırıcılar da daha çok paketleme işi üzerinden yürürler. Bu nedenle paketleme işi yapmak istiyorsanız firmalar konusunda çok daha hassas davranmalısınız. Evde paketleme işi veren firmalar teslim edecekleri malzemeler için para istemez, aksine iş karşılığında para verirler.

evde ek iş ilanlari

Ek İş Veren Firma ile Bizzat Kendiniz Görüşün!

Evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler arasında başvuruyu bizzat kendiniz yapmanız da yer alır. Evde ek iş arıyorum diyorsanız ek iş almak için üçüncü bir kişiye ihtiyacınız yoktur. Direkt olarak işi veren firma ile görüşmeniz en sağlıklı olanıdır. Çünkü bazı kötü niyetli kişiler, aracılık yaptıklarını ve size iş bulabileceklerini söyleyerek karşılığında para talep edebilirler. Bu tarz kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemek adına mümkünse firmanın insan kaynakları yetkilileri ile yüz yüze konuşun. Ayrıca firmanın güvenilir olup olmadığını anlamak için daha önce o firma ile çalışmış birkaç kişi ile görüşerek fikir alabilirsiniz.

Çok Para Kazandırdığını İddia Eden Tekliflere Kanmayın!

Maddi olarak sıkıntılı ve aşırı ümitsiz bir dönemde olabilirsiniz. Fakat bu durumdan kurtulmak için evde ek iş yapmak isterken dikkatli davranmazsanız işler daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Daha da zor bir durum içine düşmemek için gerçek olmayacak kadar iyi görünen tekliflerden uzak durun.

İnternette Telefon Numarası ve Kredi Kartı vb. Bilgilerinizi Kesinlikle Paylaşmayın!

Evde ek iş ararken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli olanlardan birisi de kişisel bilgi paylaşımı yapmamaktır. İnternet ortamı uçsuz bucaksız bir yerdir ve herkesin erişimine açıktır. İnternette çeşitli platformlarda evde ek iş ilanları ile karşılaşıp iş bulma ümidiyle buralarda iletişim bilgilerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Unutmayın ki, paylaştığınız bilgiler işverenlerin yanı sıra kötü niyetli kişilerin de eline geçebilir. Bu nedenle dikkatli olmalı, her siteye ve sosyal medya hesabına güvenmemelisiniz.

Evde paketleme işi işkur telefon numarası

Ayrıca, evde paketleme işi işkur ilanları da ek iş modelini artık destekler oldu. Evden ek iş yapmak istiyorum diyorsanız, internet üzerinden araştırma yaparak evde paketleme işi telefon numarasına ulaşarak iletişime geçebilirsiniz. Yapılan ön görüşmenin ardından yeterli niteliklere sahipseniz firma ile anlaşabilir ve işi zamanında teslim ederek ücretinizi alabilirsiniz.

Son olarak; çevrenizdekilere oturduğunuz yerden ürün satarakta çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Hatta, evde ek iş ilanları arasında en hızlı para kazanmaya başlayacağınız yöntemin bu olduğuna emin olabilirsiniz.

? Farmasi Hakkında Ücretsiz Bilgi Almak için Hemen Tıkla?

  1. AYŞE YILMAZ diyor ki:

    BEN, ANNEM VE KIZ KARDEŞİM BU İŞLER İÇİN UYGUNUZ. ÇOK SAYIDA PAKETLEME YAPABİLİRİZ. KIZ KARDEŞİM VE BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİZ. MADDİ OLARAK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir