Evde el işi yaparak ayda 5.000 ₺ para nasıl kazanırsın?

El işi örnekleri ve modelleri nasıl yapılır

El işi kağıdı etkinlikleri ile para kazanabileceğinizi daha önce duydunuz mu? El işi örnekleri ve yapılışı hakkında fikir sahibiyseniz işiniz kolay olacaktır. El işi modelleri kolay hazırlanabilir olsa da biraz emek harcamayı gerektiriyor. El işi çanta modelleri ve yapılışları son yıllarda çok fazla yapılan ek iş imkanları arasında yerini kaybetmiyor. Özellikle ev hanımlarının yıllardır el işi hobi ürünleri arasında yer alan çantalar, daha uzun süre bulunmaz ek iş imkanı sağlayacak gibi görünüyor. El işleri arasında diğer popüler ürünlerin ise el işi anahtarlık, şal ve patik olduğunu söyleyebiliriz. İlgi alanınıza giriyorsa bu işten çok güzel paralar kazanabilir ve daha iyi yaşamın kapılarını aralarsınız.

El işi örnekleri nelerdir

Anahtarlık, patik, şal, bebek battaniyesi, bileklik, kese, lif gibi el işi örnekleri olarak gösterilebilir. Tığ ile yapılan el işleri konusunda kendinize güveniyorsanız size yapabileceğiniz ve kolayca satılabilir modelleri veriyor olacağız. Kullandığınız iplerin yünlü olması en ideali olsa da, işlemeleri sorunsuz yapmalısınız. Google üzerinden arama yaptığınızda youtube videoları arasında el işi nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir gününüzün yarısını harcayarak bu kaynaklardan çok kıymetli tecrübeler edinebilirsiniz.

Konu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak onlarca video varken içlerinde detaylı anlatımı olanları izlemeye özen gösterin. Gelişigüzel sıradan hazırlanmış videolar size zaman kaybı yaşatacağı gibi yanlış öğrenmenize sebep olabilir. Video süresi 10 dakika altında olanlara hiç bakıp zaman kaybetmeyin. Üzerinde olanları izleyebilirsiniz. En uzun videolar genelde detay içeriklere sahip olanlardır. Bu bakış açısıyla kontrollerinizi yapabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen yerlerinde nasıl para kazanacağınızı anlatıyor olacağız.

El işi örnekleri göster ve yapılışı
el işi örnekleri göster ve yapılışı

El işi modelleri ve yapılışı

Teknoloji ile gelişen bu günlerde tüm sektörlerde doğal el emeği ile yapılan ürünler tercih edilir oldu. El işi modelleri ve yapılışı konusunda bilgi sahibi olduktan sonra ilerleyeceğiniz yolu artık siz belirleyeceksiniz. Hangi modeli işeyip yapacağınıza öncelikle karar verin. Herhangi bir modeli genel şartlarda ortalama ne kadar sürede bitirebildiğinizi test edin. Bu sayede size anlatacağımız bazı kriterleri bilip kazancınızı garanti altına alabileceksiniz. Uzun vadede yapacağınız bu ek iş modeli size sürekliliği olan bir gelir elde etme makinesi haline dönüşebilir! Her şey sizin elinizde olduğunu unutmayın.

El işi çanta modelleri

Evde el işi yapmak için işe en karlı iş fikirleri arasında birinci sırayı çeken çanta modelleri ile başlayabilirsiniz. Gerek satışı gerekse piyasada gördüğü ilgi her anlamda oldukça tatmin edicidir. Fiziksel olarak birebir toptan ve perakende satışı yapılırken, internetten veya evden gerçekleştirme imkanlarına sahipsiniz. Hazır müşterisi olup da bu kadar ilgi gören el işi evde ek iş olarak ne yapabilirim diyenler için büyük bir ek iş fırsatıdır. Çanta modelleri nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmanızın yanı sıra bir süre yaparak pratik kazanmanız işinizi hızlandıracaktır. Tabi bu söylediğimiz daha önce evde el işleri yapanlar için geçerli olmayıp henüz yeni başlayanlar için tavsiyedir. En iyi çeşitleri üretmek için tecrübe ve dikkat bu işler için olmazsa olmaz malzemelerinizdir. Peki el işi çanta modelleri hangileridir?

El işi çanta modelleri
el işi çanta modelleri

El işi anahtarlık modelleri

Popülerlikte ikinci sırayı takip eden ve çok uzun yıllardır internette aramalar arasında başı çeken el işi anahtarlık modelleri size oldukça ideal bir iş imkanı sunuyor. Kısa zamanda hızlı para kazanmak isteyenler için ilaç gibi gelecek bu karlı işi fikirleri para kazanmak isteyenler için en iyi fırsatlar arasındadır. İş yapmaya başlamak için herhangi bir engeliniz bulunmuyor. Sermaye ihtiyacınız yok, ileri düzeyde tecrübeye sahip olmasanız da olur ve en önemlisi gününüzün tamamını harcamanız gerekmiyor. Yani örneğin, evde paketleme işi olarak ne yapabilirim veya arıyorum diyenlerin istediği en gözde iş fikirlerindendir. Elinizde böylesi iş fırsatı varken neden sizde değerlendirmeyesiniz? Diğerleri gibi para kazanmak sizin de hakkınız değil mi? İşe başlamak için neyi bekliyorsunuz? Tüm bunları değerlendirdiyseniz el işi anahtarlık modelleri hangileridir konusunda işinize yarayacak örnek görselleri sizinle paylaşmak istiyoruz…

el işi anahtarlık modelleri
el işi anahtarlık modelleri

El işi bebek battaniye modelleri

Piyasada hangi işi yapıyor olursanız olun alınması zorunlu ürünlere hizmet vermesi gerekiyor. Satın alınacak ürünler talep gören ve arza karşılık veren cinsten olması gerekirken aynı zamanda sezonluk veya geçici dönemi yansıtan cinsten olmamalıdır. Tabi ki sürekli ihtiyaç gerekliliği olan ürünler şüphesiz ki anne bebeklere yönelik olanlardır. Yaz kış demeden ay sonu veya ay başı fark etmeksizin satışa sunulduğu andan itibaren her daim satın alınırlar. Çünkü pazarda bitmek tükenmek bilmeyen bir sürekliliğe sahiptirler. İşte tamda bu noktada bunlardan birisi olan el işi bebek battaniye modelleri sizin için oldukça tatmin edici bir para kazanma modeli haline gelir. Eğer el beceriniz bebek battaniyesi için yeterliyse hiç zaman kaybetmeden işe koyulun. Ek gelir elde etmek için fırsatı hemen değerlendirin. Nasıl satılır diye hiç düşünmeyin siz yeter ki nasıl yapılır konusunda fikir sahibi olun! İnanın gerisi doğru yol izlediğinizde kendiliğinden geliyor olacak. Belki ilk etaplarda zaman alır ve biraz zorlanırsınız ama ilerledikçe yüksek ücretlere satışını her yerden yapabilir ve kar elde edersiniz. Zaten el işi ürünlerde azda olsa hata payı olan örgü işlemeleri olur ve bunlar doğallığını temsil ettiği için kolaylıkla göz ardı edilebilir. Yani satın alacak kişiler bu detaya hiç takılmaz. Düşünün ki yumurtanın doğal olduğuna bakarken insanlar artık kabuğunun parlak olmamasına dikkat ediyorlar. Doğallık olan her şeyde muhakkak göz ardı edilebilecek düzeyde farklılık içerir.

el işi bebek battaniyeleri modelleri
el işi bebek battaniyeleri modelleri

El işi hobiler ile nasıl para kazanırsınız

Ek gelir elde etmenin bir diğer yolu da el işi hobi ürünleri tasarlamaktır. Artık nasıl yapılır noktasında detaylara hakim olduğunuzu hobi ürünleri satarak ayda nasıl 5.000 ₺ ve üzeri para kazanabileceğinizi bilmeniz gereken zamana geldik. Açıkça söylemek gerekirse gerçekten inanarak efor sarf ederseniz emin olun %100 garantili bir şekilde para kazanabilirsiniz. Yeterince istemeden, emek sarf etmeden kolay para kazanmak gibi bir amacınız varsa bu işlerle hiç uğraşmayın çünkü başarısız olma ihtimaliniz çok yüksek olacak! Geçici süreli sadece hafta sonu evde yapacağım, akşam ilgilenebilirim ben ev hanımıyım evde yapılacak işler çok zamanımı alıyor diyorsanız zaten para kazanma imkanını hiçbir zaman elinize alamayacaksınız. Neden böylesine karlı iş fikirleri ile para kazanarak konforlu bir yaşamın kapılarını aralamak varken evde kapanıp bütün gün boşa zaman harcayasınız? Bizden söylemesi, tercih yine de sizin iş fırsatları sayesinde aile bütçenize katkıda bulunup bunun verdiği keyfi bir defa yaşarsanız ondan sonra zaten gerisi gelecektir…

Peki ama nasıl yapılır? El işi yaparak para kazmak için nasıl bir yol izlemeliyim derseniz bu konuda size tamamen ücretsiz bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tasarladığınız hobi ürünlerini ek iş kafası sitemizden tanıtımını yaparak satışa sunabilirsiniz. Üstelik bu reklam ve tanıtım işini hiçbir ücret veya kapora talep etmeksizin size sağlıyor olacağız! Belirttiğimiz gibi amacımız evden çalışmak isteyen kişilere yardımcı olup iş istihdamı adına bir nebze destek olmaktır. Buna alternatif olarak internetten para kazanmak isteyen birçok ev hanımı şimdilerde Letgo, Hepsi Burada, Trendyol, N11 ve Sahibinden gibi kurumsal firmaları da kullanıyor. Bu platformlara yine tamamen ücretsiz olarak abone olabilir ve ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Tabi öncelikle, ziyaret eden hedef kitle tam size göre olduğu için bizim web sitemizi kullanmanızı tavsiye ederiz. Başvuru formu alanından hangi el işi modelleri hakkında üretim yapıyorsanız detaylı bir şekilde yazarak gönderin satış alanı platformuna sizi de dahil edelim. Alternatif olarak diğer firmalara da ürünlerinizi yüklüyor olabilirsiniz.

el işi patik modelleri
el işi patik modelleri

Durun daha bitmedi!

Yukarıda bahsettiklerim Türkiye’de yapabilecekleriniz içindir. Size öyle bir siteden bahsedeceğiz ki kesinlikle inan ve hemen araştırın. Bu sitede ülkemizden olup da el işinden para kazanan binlerce kişi var! Üstelik yabancı bir site olmasına rağmen, İngilizce bilmenize gerek yok Google Translate kullanarak tüm içerikleri Türkçeleştirebilirsiniz. Bahsettiğimiz milyonlar kazanabileceğiniz site dünyaca ünlü ve sadece el işi yapıp satmak için kullanılan ETSY sitesidir. Ücretsiz abone olup ürünlerinizi yükleyip sadece satış yapılmasını bekleyin. Size bir soru soralım, üretmiş olduğunuz bir anahtarlık veya çanta ne kadara satılır? Türk lirası olarak ortalama en fazla 150 ₺ fiyata satılabilir. Peki bu ürünü ETSY platformunda kaç dolara satabilirsiniz? 50 $! Yani şuan ki kur farkıyla 686 ₺! Şaka gibi geliyor değil mi? Ama inanın tamamen fiziksel gerçek bir para kazanma modelinden bahsediyoruz. Tabi açık söylemek gerekirse becerebilenler için kazanılabilecek bir paradır. Sizin bu işleri yaparak para kazananlardan hiçbir farkınız yok, nereden biliyoruz derseniz evde ek iş arıyorum diyenlerin arasında olmanız potansiyelinizi zaten gösteriyor.  İş fırsatı ayağınıza geldi sakın kaçıramayın!

el işi nasıl yapılır
el işi nasıl yapılır

El işi hobi malzemeleri nelerdir

Yapacağınız işe göre değişkenlik göstermekle ana malzemelerin dışında standart kullanılmasını öngördüğümüz materyaller bulunmaktadır. Elbette ki, çanta yapacaksınız alacağınız ip, etiket veya tokaları farklıyken anahtarlık yapımındakiler farklı olacaktır. Ama temel ihtiyaç malzemeleri çok nadir değişkenlik gösterir oda zaten sorun teşkil etmeyecektir. Bunların içinde bazıları zaten evinizde bulunan standart eşyalar olacaktır ve bu durumda ekstra satın alma işlemi gerçekleştirip ufakta olsa masraf yapmak zorunda kalmayacaksınız. Hadi o zaman evde ek işi yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin neler olduğuna birlikte bakalım;

  • Makas: Tahmin edeceğiniz üzere sadece burada değil hayatımızın her alanında işimize yarayan ve terzilik kumaş işlerinde olmazsa olmazlardandır.
  • El Örgü İpi: Olmadığında zaten işinizi yapamayacağınız illaki el örgü ipi de burada olsun.
  • Kumaş: El işi örgü modeline göre değişkenlik gösterecek şekilde kumaş modellerine ihtiyacınız olacaktır.
  • İplik: Bazı yama veya fire onarımları dahil genel olarak kullanılacak olanlar arasındadır.
  • Falçata: Maket bıçağı veya diğer adıyla falçata kesme işlemi için mutlak olmalıdır.
  • Yapıştırıcı: Ne işe yarayacak ki demeyin, bazı durumlarda ipin ucunu tutturabilmek için anlık ihtiyacınız olacaktır.
  • İğne: Dikiş işlemleri için notlarımız arasında zaten bulunmalıdır.
  • Çakmak: Özellikle el örgü ipi için çok defa kullanacağınız malzemeler arasında bulunmalıdır.

Bunlara dikkat etmenizde fayda var:

Çalışmaya başlarken zihniniz temiz ve düşüncelerden arınmış olursa iyi olur. Çünkü yaptığınız işe odaklanmanız oldukça önemlidir. Örgü modeli için işlemeye başladığınızda her ilmik göz nuru emek istiyor. Başladıktan 2 saat sonra yanlış yaptığınızı fark edip başa dönmek zaman kaybı yaşatırken motivasyonunuzun bozulmasına neden olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda falçata kullanımı olacaktır. Açılara özen gösterin geniş almayın ki örgü modelinize geri dönüşü olmayan zararlar vermeyesiniz. Son olarak bilmediğiniz bir el işi yapmak istiyorsanız. İşleme aşamalarını net olarak anlayın ve hızlı ilerlemeyin ki yine işin ortalarında yanlış yaptığınızı fark edip en başa dönmeyin…

Evde el işi yapıp satmak

Evde işi yapıp satmak inanın ki oldukça keyifli çalışıp para kazanacağınız fiziksel bir iş modelidir. Yani yalan değil gerçektir, bu konuda aklınızda soru işareti kalmasın. El işi örgü nasıl yapılır hususunda anlatım videolarını izleyip fikir sahibi olduktan sonra hiç zaman kaybetmeden para kazanmaya başlayın. Fikir olması adın zaten size El işi örnekleri hakkında tüm detayları anlattık, çanta veya anahtarlık hangi modelleri değerlendireceksiniz orası artık size kalmış. Bu işi profesyonel olarak yapmak istemiyor olabilirsiniz. O zaman sizde el işi hobi çeşitlerine yönelirsiniz. Harcadığınız efor ve zaman bir olmayacağı gibi kazanacağınız para miktarı da aynı oranda değişkenlik gösterecektir. Son olarak evinizde çalışarak gelir elde etmek istiyorsanız sitemizde birçok kişiye yardımcı olan evde paketleme işi veren firmalar hakkında çok detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. El işleri için sitemizi kullanarak başvuru göndermeyi ihmal etmeyin. Ayrıca bizi, sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek anlık iş fırsatlarından haberdar olun ve para kazanma için şansınızı katlayın!

Sayfamızı beğenin ve aynı zamanda takip edin ⏩ Facebook Sayfamız

Hesabımızı takip edin ⏩ İnstagram Hesabımız

Evde el işi yaparak ayda 5.000 ₺ para nasıl kazanırsın?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir