Evde not defteri paketleme işi yaparak ayda 3.500 ₺ nasıl kazanırsın?

Yaşam koşullarının her geçen gün zorlaşması ve artan işsizliğin sonucunda evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları internette artık sıkça aranıyor. Sizde evde paketleme işleri arasında uzun yıllardır rağbet gören ve ek iş fikirleri arasında popülasyonunu kaybetmeyen not defteri paketleme iş imkanı elde ederek birçok hayalinizi yerine getirebilirsiniz. Kırtasiye sektörünün olmazsa olmazları arasında her daim yerini almayı başarmış olan not defterleri, evde ek iş arıyorum diyen büyük bir kitleye hitap etmektedir. En nihayetinde gündelik hayatın veya profesyonellerin sürekli kullandığı olmazsa olmaz materyalleri arasındadır. Hatta öyle bir kültür düzeyi vardır ki, birçok kişi tarafından cepte taşınmaktadır. Doğal olarak bu kadar tercih ediliyor olmasının getirisi sayesinde evde paketleme işi istiyorum diyenlere ek gelir fırsatı yaratmaktadır. Gerek evde paketleme işi veren firmalar gerekse evde ek iş veren firmalar bu ürün için piyasada imkan sağlamaktadırlar. Gelelim şimdi, evde paketleme işi yapmak için ihtiyacınız olan tüm detayların neler olduğuna;

Evde not defteri paketleme işi veren firmalar

Öncelikle evde yapılabilecek ek işler arasında sürekliliği olan not defteri paketleme işi yapılması oldukça kolay ve ekstra bir yetenek gerektirmeyen yapıya sahiptir. Malzemelerin kullanımı, yerleştirilmesi, ayarlanması ve ölçülendirmesi gibi aşamalar gayet tabi herkes tarafından yapılabilecek düzeydedir. Not defteri paketleri genelde 5’er 10’ar veya 50’şer adetlerde forma sahiptir. Yani bu, şu anlama geliyor ki, sizin paketleme yapacağını adetler bu şekilde olacaktır. Talep edilen formatlarda ve adetlerde paketleme işleri yapıyor olacaksınız. Bazı durumlarda yani, evde paketleme işi veren firmalar tarafından özel isteğe istinaden değişik adetlerde paketleme durumu söz konusu olacaktır. Fakat bu sizin ek iş planınızı  değiştireceği anlamına gelmez. Sonuçta sizin yapacağınız iş tanımı tün hatları ile bellidir. Söylenen şekilde işinizi yapıp paranızı günü geldiğinde alır ve işinize kaldığınız yerden devam edersiniz.

Oturduğunuz şehrin hangisi olduğunun pek bir önemi yok, ama tabi ki metropol bölgelerinde yaşıyor olmanız bir adım önde olmanız anlamına geliyor. Evde paketleme işleri Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimizde daha aktif yapılmaktadır. Fakat bu durum şevkinizi kırmasın, sonuçta malzemeler kargo ile gönderildiği için ikame edilen şehir ek iş imkanları sayesinde gelir elde etme fırsatını sağlamaktadır. Burada ki ayrımın nedeni, evde ek iş veren firmaların, ek iş arıyorum diyenlerin ağırlıkta büyük şehirlerde yaşadığını düşünmesinden kaynaklanmaktadır. Ama merak etmeyin, ekiskafasi.com web sitemiz evde paketleme iş istiyorum diyen herkese fırsat sunmaya yardımcı olmak adına kurulmuştur.

evde ek iş veren firmalarin telefon numaralari

Evde paketleme işleri yapmanızı sağlayan nedenler?

Aslında bu sorunun cevabı çok yönlüdür. Zira, evde paketleme işleri genel anlamıyla birçok açıdan hayatınızı kolaylaştıracak gerekçeler sunar. Tabi ki en baştaki sebebi maddiyat olsa da, aslına bakarsanız yaşam kalitenize direkt olarak etki ettiği söylenebilir ki, bu sağladığı en büyük katma değerdir. Hayatınızı güzelleştirebilecek katkıyı nasıl sağlıyor olabilir ki?

 • Keyif aldığınız ek iş modelini seçme şanına sahip olursunuz.
 • Bir anlamda kendi işinizin patronu olursunuz.
 • Çalıştığınız kadar gelir elde etme şansına sahip olursunuz.
 • Gündelik zamanınızı en ideal şekilde kendinize göre planlar ve bu sayede ailenize, arkadaşlarınıza kısacası zaman geçirmek istediğiniz insanlara vakit ayırabilirsiniz.
 • Çalışacağınız saatleri kendiniz belirlersiniz. Dilediğiniz zaman izin kullanıp dilediğinizde paketleme işleri yapmaya devam edersiniz.
 • İşletme kurma ek iş fırsatına sahip olursunuz. Biden fazla ek işler yaparak para biriktirir ve kendinize ufak bir dükkan açarak para kazanmaya devam edebilirsiniz.
 • Mesai arkadaşlarınızı kendiniz seçersiniz. İstediğiniz ile çalışır istemediğinizi ekibinizden çıkarırsınız.
 • Sizin gibi ek iş arıyorum diyenlere ek iş imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Tabi ki aylık düzenli olacak şekilde ek gelir elde etme şansına sahip olursunuz!

Düşünsenize, ek iş yapanlar arasında sizde bu imkanlara sahip olabilirsiniz. Tabi bu ek iş fırsatları ile tanışma şansınız olduğunda hayal ettiğinizin ötesinde bir yaşam koşulları sizi bekler. Evde paketleme işleri gerçek mi diye düşünmeyin fırsatını yakalama durumunuz olursa Türkiye’de binlerce kişi bu işi yapıp part-time veya full-time para kazanmaktadır. Önemli olan doğru kanalı takip edip fırsatları yakalıyor olmaktadır. Tabi her işte olduğu gibi biraz da şansa ihtiyacınız olacaktır…

Evde not defteri paketleme işi nasıl yapılır?

Koli içi paketleme ölçüleri size önceden evde ek iş veren firmalar tarafından iletiliyor olacaktır. Yani mesela, elinizdeki koli 18*14*20 ölçülerinde olacaksa içine hangi formatta dizilim yapılacağı ve ortalama kaç adet konulabileceği size bilgi amaçlı iletilecektir. Endişelenmeyin paketleme işi nasıl yapılır konusunda zaten zamanla tecrübe kazanıp kendiniz tüm iş süreçlerini belirleyen hale geleceksiniz. Kolinin yapısına göre dikine, enine veya yatay mı koyulacağı zaten göz taslağı ile kendini belli edecektir.

Öncelikle, not defterlerinin tek ambalaj içinde kaç adet olması isteniyor onu belirlersiniz. Diyelim ki; her ambalajda 10’ar adet istendi. Talep edilen sayıya göre naylon poşet içine not defterlerini koyar ve koli içine istiflemeye başlarsınız. Gördüğünüz gibi ek işler arasında gayet kolay yapılabilecek bir yapıdadır. Burada dikkat etmeniz gereken husus ambalajların yırtılıp zarar görmemesi olacaktır. Ayrıca kolilerin yırtılmaması veya altından üstünden açılmaması için bantlamasını iyi yapmalısınız. Çünkü kargo taşıma aşamasında hasar görebilme durumun sahiptirler.

Kolileri özellikle birleşim yerlerinden birkaç defa bant ile yapıştırır ve çevrelersiniz. Koli içi kenarlara da havalı poşetler koyarak darbe aldığında hasar görmemesini sağlayabilirsiniz. Hatta kargoya vermeden önce fotoğraf almayı ihmal etmeyin. Fotoğraf çekerken, şu aşamalara dikkat ederek sırasıyla gösteren kaliteli fotoğraf çekmeye özen gösterin. (Kaliteli fotoğraftan kastımız çözünürlüğü çok iyi olan fotoğraf makineleri veya telefonlar değildir. Siparişler elinize ulaşmadan önce evinizin bir odasını, binanızdaki depo alanızı veya farklı bir mülkünüz varsa onun alanını önceden ayarlayın ki kargo teslim alma sürecinde sıkıntı çekmeyin.

Evde not defteri paketleme işi için ihtiyacınız olan malzemeler şunlar olacak;

 • Not defteri
 • Çeşitli ölçülerde çift kanallı koliler
 • Koli bandı
 • Kilitli ambalaj
 • Etiket

Peki ben tüm bu malzemeleri ne şekilde temin edeceğim diye düşünüyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, ihtiyacınız olan tüm paketleme malzemeleri size anlaşma yaptığınız evde paketleme işi verecek olan firma tarafından temin edilecektir. Genellikle kargo ile gönderiyor olurlar ama aynı bölgedeyseniz bazen elden teslim alabilirler. Aracınız varsa dilerseniz siz gidip yerinde teslim alabilirsiniz, yakıt giderinizi alacağınız ücrete eklersiniz. Bu noktada dikkat etmeniz geren oldukça önemli bir detay var ki; aldığınız materyalleri sayarak ve eksiksiz alın sonrasında bir evrak üzerinde mutabık kalın. Aksi halde sayılara hakim olamaz ve sonrasında sorun yaşarsınız. Evrakın bir nüshası firmada kalırken diğer sizde bulunsun ve klasörleyerek muhafaza edin ki günü geldiğinde ihtiyacınız olursa kullanabilesiniz.

Evde not defteri paketleme işi yaparak ne ne kadar kazanırsınız?

Paketleme işi yaparak ayda ne kadar kazanılır derseniz yapacağınız işin hacmine göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Tahmin edeceğiniz üzere 1000 defter paketlemek ile 100 defter paketlemesi arasında fark vardır. Ama paket başına ortalama alacağınız ücret 0,75 kuruş olup paket adeti ile çarptığınızda sonucu elde edersiniz. Ne kadar çok ek iş yaparsanız o kadar fazla para kazanmış olursunuz. Yapacağınız paketleme işi de bu fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Örneğin; evde yapabileceğiniz birçok paketleme işi bulunmaktadır. Belki paket başı ücret çok değişmez ama ürünün boyutu ve yapısı sizin hızlı hareket etmenizi etkileyecek faktörler arasında olacağı için çıkaracağınız iş sayısı da o ölçülerde artacak ve kazanacağınız para miktarını etkileyecektir.

Tüm bunların yanı sıra zamanla tecrübenizin arması ile birlikte eliniz hızlanacağı için çıkaracağınız paket sayısı illaki artacaktır. Bu anlamda sizinle birlikte ek iş ne yapabilirim diye arayışta olan çevrenizdeki güvendiğiniz kişileri ekibinize sahil etmenizde fayda var. En nihayetinde iki veya daha fazla kişinin yapacağı iş adeti çok daha fazla olacaktır. Bu yüzden çevrenizde güvendiğiniz eşiniz dostunuza önceden haber verip bu yönde plan yapmalarını ve hazır olmalarını sağlayabilirsiniz.

Fayda sağlayacak bazı bilgiler:

İlk etaplarda çok fazla iş almamaya özen göstermenizde fayda var. Evde yapılabilecek paketleme işleri her ne kadar kolay olsa da tecrübe gerektiren bir iş modelidir. Olası bir aksilikte evde paketleme işi veren firmalar ile anlaştığınız işin teslim edilme tarihini geciktirirseniz sorun yaşarsınız. Her zaman temkinli gitmekte fayda vardır. Zamanla iş yükünüzü istediğiniz ölçülerde artırıp kazancınızı da aynı ölçülerde katlayarak yolunuza devam edersiniz. Hem bu sayede anlaştığınız firmalarında güvenini yeterince kazanmış olur ve olası bir aksiliği göz ardı etmelerine imkan sağlarsınız. Bu sayede evde paketleme işleri yaparak uzun soluklu ek iş fırsatı elde edesiniz. Çalışacağınız kişi sayısını da zamanla kademeli bir şekilde artırırsınız…

Ek iş yaparak ne kadar para kazanırsınız artık biliyorsunuz. Bir başka dip not eklemekte fayda var ki o da; alacağınız ücreti bir evrak üzerinden yazılı olarak netleştirin. Firmaya talebinizi uygun bir dilde anlatın, ilk etapta birbirinizi tanımadığınız için onlarda bu fikre sıcak bakacaklardır. Yapacağınız işi ne zaman teslim edeceğiniz, ödemenizi ne kadar ve ne zaman alacağınız gibi tüm detaylar yazılı olarak belirlenir ve her iki tarafta bu konuda mutabık kalarak çalışmaya başlar. Böylelikle kafanız rahat olur ve hakkınıza sahip çıkmış olursunuz.

evde paketleme işleri başvuru formu

Evde paketleme işi başvuru formu

Evde paketleme işi başvuru formu olarak aşağıdaki yorumlar alanından talebinizi detaylı bir şekilde yazıp gönderiniz. Yalnız özellikle belirmekte fayda görüyoruz ki “ek iş istiyorum” diye kısa açıklamalardan kaçının! Talebinizi detaylı bir şekilde açıklayıcı cümlelerle yazın ki hem evde paketleme işi veren firmalar onlarca kişi arasında sizin ek iş arıyorum çağrınızı değerlendirsin hem de ek iş imkanı için ne kadar istekli olduğunuzu görsünler. Fikir vermek adına belirtelim, yazacağınız başlıklar şöyle olabilir;

 • Daha önceki iş tecrübeleriniz nelerdir? (Firma ve marka ismi vermeyin, sadece yaptığınız işi anlatın).
 • Hangi şehir ve ilçede oturuyorsunuz (Açık adres ve telefon bilgisi vermeyin).
 • Yarı zamanlı mı? (part-time) Tam zamanlı mı? (full-time) iş aradığınız.
 • Yetenekleriniz ve hangi alanda kendinizi geliştirdiğiniz.
 • Evde ek iş veren firmaların telefon numaraları diğer adaylar arasından neden size verilsin?

Son olarak tecrübelerimize istinaden sormak istediğiniz bir husus hakkında bilgi vermek istiyoruz. Gerek evde ek iş fırsatı, imkanı gerekse evde paketleme işi fırsatı, imkanı için birbiri ile yarına hemen herkes gibi sizin de aklınıza gelen ilk sorulardan birisi; Evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları ile nasıl irtibata geçeriz olacaktır. Şöyle düşünün, evde ek iş ilanları arasında en çok aranan evde ek iş paketleme‘dir. Tüm bu talep sahipleri firmaları arıyor olsa işler nasıl yürür? Taktir edersiniz ki firmalar asıl işini bırakıp ek iş arıyorum diyenlerin taleplerine cevap vermek zorunda kalır.

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, atmanız gereken adım, ek iş istiyorum diyen diğer adaylar gibi sizde “tamamen ücretsiz” ve fayda sağlamak adına kurulmuş sitemizi kullanarak talebinizi göndermek olacaktır. Unutmayın kendinizi ne kadar iyi ifade ettiğiniz adaylar arasında önceliklendirme sürecine etki eden eden en önemli faktör olacaktır. Yorumunuzu sitemiz üzerinden ilettikten sonra, ayrıca, facebook ve instagram sayfalarımızı beğenip takip etmeyi unutmayın. Biliyorsunuz iş arayan veya iş veren herkes sosyal medyayı düzenli takip edip paylaşım yapmaktadır. Bilgilendirmelerden anlık haberdar olmak şansınızı artırmış olacaksınız. Bol şans ve kazançlar dileyerek, kısa zamanda güzel haberler alanızı umut ediyoruz…

 1. Diler Mızrak diyor ki:

  Merhaba. Annemi ve babamı kaybettim. Babamın emekli maaşı bağlandı fakat arttıramıyorum. Hedeflerime ulaşmak için evde ek iş yapmayı istiyorum. Ayrıca sigortalı işte de çalışamıyorum SGK maaşıma el koyar. Ciddi anlamda ek gelire ihtiyacım var tecrübem arttıkça daha fazla paketleme yapacağıma kendime güveniyorum. Geri dönüş yapılırsa çok memnun olurum. Eskişehir de yaşıyorum.

 2. Merve diyor ki:

  Merhabalar ?‍♀️
  Daha önce network işleri yapıyordum . Yeterli olmadığı için sabit maaşlı ve evde zora sokmadan iş ararken ek iş kafası sayfasına rastladım ve sayfayı inceledim bence çok güzel bir sayfa her ev kadınının yapabileceği bir iş çocuklarını eşini aksatmadan yapılabilecek bir iş part-time iş için uygun bir site . Teşekkürler
  Erzurum

 3. Esmanur diyor ki:

  Daha önce hiç çalışmadım ama paketleme iyi yaparım tecrübem vardır diyarbakır yenişehir de oturuyorum iş tam zamanlı olur bu işi hakkıyla hiç bir sorun olmadan yapacağıma eminim eğer kabul ederseniz pişman olmayacaksınız

 4. AYŞE YILMAZ diyor ki:

  BEN, ANNEM VE KIZ KARDEŞİM BU İŞ İÇİN UYGUNUZ. ÇOK SAYIDA PAKETLEME YAPABİLİRİZ. KIZ KARDEŞİM VE BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİZ. MADDİ OLARAK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR.

 5. Yelda diyor ki:

  Merhabalar, Ben Ankara’dan Yelda. Yüksek lisans öğrencisiyim ve evde paketleme işi yapmak istiyorum. Full-time olarak çalışabilirim.

 6. Ebru GÜLER diyor ki:

  Merhaba ,emekli ve network işi yapan bir bayanım .Hem kazanmak hemde üretmek için paketleme işi yapmak istiyorum.Planlı çalışmayı seven eli hızlı ve hırslıyımdır.TERCIH EDERSENIZ COK MEMNUN OLURUM.

 7. Funda diyor ki:

  Merhaba çağrı merkezi çalışaniydim fakat pandemi nedeniyle eşim ve ben işsiz kaldık. Bir kızım var onu bırakacağım kimse olmadığı için dışarıda çalışamiyorum evde çalışarak gelir elde etmek istiyorum. Paketleme işini de kesinlikle yapacağıma inanıyorum. Not defteri paketleme işini istiyorum yada başka iş de olabilir. Bana da iş için dönüş yaparsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

 8. Gamze diyor ki:

  Merhaba evde neetwork işi yapıyordum ama ek is kafası sitesine rastladım evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız geri dönüş sağlarsanız gerçekten çok sevinirim

 9. Nur KARAYİĞİT diyor ki:

  Burdur/Bucak’ta yaşıyorum. Ev hanımı olduğum için gün içerisinde çok fazla boş vaktim oluyor. Ev dışında bir yerde çalışmadığım için evden ek iş arıyorum. Daha önce bir çok yerde çalıştım iş konusunda gerekli tecrübeye sabitim. Verilen sayıda ki bütün ürünleri yetiştirebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.