Evde Sakız Paketleme İşi Nedir, Nereden Bulunur? – Evde Paketleme İşi Veren Firmalar 2021

Evde sakiz paketleme işi

Günümüzde ev ortamında yapılabilecek pek çok paketleme işi vardır. Günlük yalnızca 3-4 saat gibi bir zaman ayırarak yapabileceğiniz paketleme işleri arasında başlıcaları evde anahtarlık paketleme işi, düğme paketleme işi, araba kokusu paketleme işi, telefon kılıfı paketleme işi ve sabun paketleme işi de yer alıyor. Ancak evde paketleme işi veren firmalar daha pek çok ürünün paketlenmesi için evlere ek iş verebiliyorlar. Bunlardan birisi de sakız paketleme işidir. Sakız paketleme kendi evinizde ve boş zamanlarınızda yapabileceğiniz en kolay işlerdendir. Eğer siz de evde paketleme işi arıyorum diyorsanız sakız paketleme işi veren firmaları araştırabilir ve iş alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki, evde sakız paketleme işi tam olarak nedir, nasıl yapılır? Kimler sakız paketleme işine başvurabilir? Tüm bu soruların cevabı ve diğer detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

evde sakiz paketleme işievde sakiz paketleme işievde sakiz paketleme işi

Evde Sakız Paketleme İşi Nedir, Nasıl Yapılır?

Evde sakız paketleme işi daha önce de belirttiğimiz gibi basit bir ek iştir. Eğer evde paketleme işi ile ilgili herhangi bir deneyiminiz yoksa rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Şimdi gelelim bu işi nasıl yapacağınıza. Öncelikli olarak paketleme işi alabileceğiniz güvenilir bir firma bulmanız gerekiyor. Bunun için Google, Yandex vb. herhangi bir arama motoru üzerinden evde paketleme işi veren firmalar hangileridir gibi aramalar yaparak firmalara ulaşabilirsiniz. Çünkü bazı firmalar iş ilanı siteleri üzerinden evde paketleme işi ilanları yayınlamaktadır. Bu ilanları inceleyerek ek paketleme işi veren firmaların telefon numaraları vb. bilgilere ulaşabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz yolun yanı sıra bizzat firmalar ile görüşmeye giderek de iş almanız mümkündür. Bunun için çevrenizde evde sakız paketleme işi alabileceğiniz bir firma var mı diye küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Eğer varsa görüşmeye giderek iş alabilir, işin nasıl yapılacağı ve ödemeyi nasıl alacağınız gibi konular ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Paketleme işi başvurunuz olumlu sonuçlanacak olursa firma tarafından görevlendirilen bir çalışan sizinle iletişime geçecek ve paketleme için gerekli tüm malzemeleri evinize getirecektir. Bazı firmalar işin nasıl yapılacağının gösterildiği bir video da gösterebiliyorlar. Eğer iş sırasında kafanız karışacak olursa videoyu izleyerek ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Sakızlar genellikle hazır ambalajlı olarak size teslim edilir. Yapmanız gereken ise sakızları tek tek sayarak kutulara yerleştirmektir. Yine daha önce de bahsettiğimiz gibi iş için gerekli malzemeler firma tarafından temin ediliyor ve sizlere teslim ediliyor. Bu malzemeleri ise kısaca şöyle sıralayabiliriz:

 • Ambalajlı tatlı-tatsız sakızlar
 • Plastik eldiven
 • Paketleri yerleştirmek için kutular
 • Paketleri kapatmak için yapıştırıcı
 • Koli bandı

Evde Sakız Paketleme İşi Kimler İçin Uygundur?

Sakız paketleme 18 yaşını doldurmuş olan herkesin yapabileceği bir iştir. Ayrıca herhangi bir zorluğu olmadığı için iş tecrübesi olmayanlar dahi kolayca yapabilirler. Ev hanımları, emekliler, işsiz bireyler ve üniversite öğrencileri dahi sakız paketleme işi için başvuruda bulunabilirler. Ancak unutmamalısınız ki diğer pek çok evde paketleme işi gibi sakız paketleme de özen ister. İşinizi doğru, hızlı ve temiz bir şekilde yapmalı, size teslim edilen malzemelere zarar gelmemesi konusunda hassas davranmalısınız. Yine malzemeleri teslim eden firma çalışanı işi ne zaman teslim etmeniz gerektiğini de söyleyecektir. Belirtilen süre içerisinde işi tamamlamalı ve günü geldiğinde sakızları teslim etmelisiniz.

Sakız Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde ek paketleme işi yapan firmalar genel olarak cuma günleri işleri teslim alır ve ödemeyi yaparlar. Bu işten ne kadar kazanç sağlanacağı konusunda ise net bir bilgi vermek oldukça zordur. Çünkü aylık olarak ne kadar kazanacağınız çalışma hızınıza bağlı olarak değişecektir. Evlere verilen tüm paketleme işlerinde olduğu gibi ücretlendirme paket başına yapılmaktadır. Yine her paket başına 0,20 kuruş gibi bir ödeme yapılmaktadır. Eğer 1 ay boyunca düzenli olarak çalışırsanız 1500 TL civarında bir ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu işe eşinizi, komşularınızı ya da akrabalarınızı dahil ederek kazancınızı katlayabilirsiniz.

Evde sakız paketleme işi ile ilgili detaylara yukarıda kısaca değindik. Son olarak sakız paketleme işi veren firmalar İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya gibi illerimizde daha fazladır. Fakat bu illerden birinde oturmasanız bile iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Çünkü pek çok firma kargonun ulaşım sağladığı her ile paketleme işi verebilmektedir.

[WPSM_COLORBOX id=368]

 1. Neriman diyor ki:

  Merhaba paketleme işi yaparım elim hızlıdır şuan ihtiyacım var sınav ücretleri icin geri dönüş yaparsanız sevinirim??

 2. AYŞE YILMAZ diyor ki:

  BEN, ANNEM VE KIZ KARDEŞİM BU İŞ İÇİN UYGUNUZ. ÇOK SAYIDA PAKETLEME YAPABİLİRİZ. KIZ KARDEŞİM VE BEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİZ. MADDİ OLARAK DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.