Evden yapılabilecek işler nelerdir? Ayda 6.000 ₺ nasıl kazanırsın?

evden-yapilabilecek-isler-evden-para-kazanmak-evde-paketleme-isi-yapmak

Evden yapılabilecek işler için karar vermiş olmanız aile bütçenize katkı sağlaması adına oldukça yerine bir karardır. 2021 yılı her ne kadar zorlu geçiyor destekte özellikle yılın son ayları şaşırtıcı derecede fiyat zamanlarını da beraberinde getirdi. 2022 yılında daha zor günlerin geleceğiz ekonomistler tarafından yorumlanırken, evden para kazanmak artık kaçınılmaz bir hal aldı. Evde paketleme işi ne yapabilirim diyen neredeyse herkes, biraz daha rahat yaşayabilmek için gün aşırı olacak şekilde evden iş ilanları takip ederek zaman geçiriyor. Eğer Borsa oynayarak para kazanmak gibi bir sermayeniz yok veya bildiğiniz bir yöntem değilse seçeneğiniz sınırlı olacaktır. Ya evde paketleme işi veren firmalar ile çalışacak yada evden iş yapmak ve bu sayede para kazanmak için alternatif iş fikirleri araştıracaksınız. Sizlere bu konuda nasıl ilerlemeniz gerektiği ile ilgi bilgi veriyor olacağız.

Evden para kazanmak istiyorum

Aslına bakarsanız evden para kazanmak milenyum çağının kaçınılmaz gerçeği oldu. Yani sadece para kazanmak için sizin kurtarıcınız olacağını düşünmeyin. Günümüzde mevcut sabit bir işte çalışan herkes artık ya hafta sonu veya akşam çalışıyor yada paketleme işleri ile uğraşıyor. Yine bu noktada sermayeniz varsa yada yeterli donanıma sahipseniz internetten para kazanmak kadar keyifli bir iş fikri bulamazsınız. Fakat bu saydığımız imkanlar haliyle herkeste tam olarak bulunmuyor. Özelikle ev hanımıysanız ve çocuklarınız varsa işin rengi giderek değişiyor. Bu bir şansızlık değil elbette ki, ama alternatif iş fikirleri konusunda elinizin daha güçlü olmasını engellemiyor diyemeyiz. O zaman pes mi edeceksiniz? Tabi ki hayır! Peki ne yapacaksınız? Evlere paketleme işi veren firmalar ile iletişime geçip işi istiyorum diyeceksiniz. İş ilanları arasında oldukça popüler olup para kazanmak adına size fayda sağlayacak olanlarda bahsedeceğiz.

evden-yapilabilecek-isler-evden-para-kazanmak-evde-paketleme-isi-yapmak
evden yapılabilecek isler ile para kazanmak

Evde paketleme işi yapmak kolaydır

Paketleme işleri için kullanılacak malzemeler genellikle gram ölçüleri ağırlığındadır. Bunun getirisi ise, ağırlık yönünden paketleme işi yapanlar için yorucu olmayan süreçler getirir. Paketleme işleri ile uğraşmak çok yönlü para kazanmayı sağlarken bu yönde kariyer yapabilme şansını da beraberinde getirmektedir. Ama durun avantajlarının sadece bunlarla sınırlı olduğunu düşünmeyin! İş ilanları açısından zayıf olan şu dönemlerde birçok fayda sağlamaktadır.

✔ İşveren gibi çalışırsınız. Çalışma saatlerini kendiniz belirleyip dilediğimiz kadar paketleme işi alabilirsiniz. 

✔ Evde ek iş paketleme olarak yapacağınız marka sayısı oldukça fazla olacaktır. 

✔ Atölye kurarak kendi ekiplerinizi oluşturup patron olabilirsiniz.

✔ Aynı anda birden fazla şirket ile iş yapmak sizin elinizi kuvvetlendirir. 

✔ Yapacağınız iş fikrini kendiniz belirlersin. İstendiğinizi yapmasınız.

✔ Evlere iş veren firmalar ile prensiplerinizi konuşabilme hakkına sahip olursunuz. Haliyle bunu sabit bir işte yapma şansınız olamaz.

Bunlar ve benzeri sayısız avantajlara sahip olabilir özgürlüğünüzü elinize alabilirsiniz. İlk zamanlarda kolay olacağı söylenemese de bu tüm iş yerleri için geçerli olup zamanla bazı şeyler oturacak ve düzen kurmanızı sağlayacaktır. Hepsi bir şekilde yoluna koyulur ama burada önemli olan konu, güvenilir evde paketleme işi veren firmalar bulabilmektir. Tabi bu anlamda başvuru yapacağınız yer ve aracı kurumların statüsü önem arz ediyor. Kaporasız paketleme işi veren firmalar veya güvenilir kaynaklar ile anlaşmaya özen gösterin.

evden iş ilanları imkanı fikirleri
evden iş ilanları imkanı fikirleri

Evden yapılabilecek işler nelerdir

Bazı paketleme işleri vardır ki, yıllar geçse de popülerliğini yitirmeyen her daim para kazanmak adına elinizin altına bulunur. Fakat bazısı da dönemsel olan, sezona göre değişkenlik gösteren yada kısa sürede bitendir. Buna örnek verecek olursak zımba paketleme işi yılın 4 ayında okul döneminde çok rağbet görür. Ama maske paketleme işi öyle mi? Sadece koronavirüs dönemde olduğunu düşünmeyin. Gıda, kozmetik, sağlık, temizlik gibi alanlarda sürekli kullanılan ve kullan at gibi sürekliliği olan sektörlerin vazgeçilmezi arasındadır.

Bu noktada sizin izleyeceğiniz yol;

Evde paketleme işi yapanların yorumları ile ilgilenmeden niş (çok dar) pazarları seçmektir. Yani herkes evde sabun paketleme işi yada evde kına paketleme işi yapmak ister ve bu da yüksek rekabeti de beraberinde getirir. Bu durumda sizin rakipleriniz arasından seçilmek için farkındalık yaratmanız gerekir. Ama niş pazara hitap eden ürünler öyle değildir. Herkes tarafından bilinmez ve yapılmadığı içinde iş fırsatları konusunda daha şanslı olmanızı sağlar. Bunların hangileri olduğuna yazımızın altında yer veriyor olacağız. Şunu belirtmekte fayda var ki size herkes tarafından yapılan paketleme işi başvuru formu göndermeyin demiyoruz. Ağırlık vermeniz gereken taraftan bahsetmeye çalışıyoruz.

Evden para kazanmak derken ne kadar?

Günümüz koşullarında sabit bir işte çalışırken standartlara bakıldığında asgari ücret kazanırsınız. Asgari ücret ne kadar ve ne zaman uygulanır zaten tüm bu detaylara hakimsinizdir diye düşünüyoruz. Neyse biz konumuza gelecek olursak evden para kazanmak modeli size daha fazla getiri sağlayacaktır. Şuanın şartlarında haftalık 1.500 ₺ aylık ise 6.000 ₺ ve üzeri kazançlar edinebilirsiniz. Günlük ne kadar kazanacağınızı sorarsanız ise paketleme işi başına 1.50 ₺ gibi bir rakam hak edersiniz. Tabi bu işin bir standardı olduğu hissine kapılmayın. Verilen rakamlar ortalama ölçüler olup yaptığınız veya yapamadığınız iş sayısına göre değişkenlik gösterecektir.

evden yapılabilecek işler istiyorum
evden yapılabilecek işler istiyorum

Evden iş yapmak konusunda kararlı olmalısınız;

Evden iş yaparak para kazanmak yüksek cazibeli bir iş imkanı olduğu için bu alanda sizinle rekabet edecek kişiler ile karşılacaksınız. Onların arasından sıyrılmak ve firmaların sizi seçmesinde öncelik kazanabilmek için öncesinde el pratiğinizi geliştirmek için çalışmaklar yapmalısınız. Bunların neler olduğunu bir önemi yok, el işleri olarak yapabileceğiniz herhangi bir şeyi günde birkaç saat tekrarlayarak reflekslerinizi güçlendirebilirsiniz. İnanın bu size çok katma değer sağlayacaktır. Kendinizi bu yönde gelişime açık görmüyor ve yeterliliğinizin tatmin edici düzeyde olduğunu düşünüyorsanız o yönde hareket edebilirsiniz.

Başvuru formu nasıl doldurulur

Google üzerinden araştırma yaptığınızda evden para kazanmak, evden yapılabilecek işler konusunda bilgi veren birçok siteye rast gelebilirsiniz. Hepsi için aynı şey söylenemese de genel olarak evlere iş veren güvenilir firmalar ile iş imkanı yakalamak kolay olmayacaktır. Neyse ki ekiskafasi.com olarak sizler için tamamen ücretsiz başvuru formu doldurma imkanı sağlıyoruz. Evde paketleme işi veren firmalar sitemiz üzerinden sizler ile birebir temasa geçip iş ilanları hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapıyor olabilirler. Üstelik kaporasız işler verilecektir. Biliyorsunuzdur fakat yine de uyarmakta fayda var ki, para kazanmak için çıktığınız bu yolda güvenilir olmayan firmalara para kaptırmamalısınız. Bu anlamda sizden herhangi bir ücret talep eden kişilere itimat etmemelisiniz. Farklı iş fikirleri için diğer paketleme iş ilanlarımızı da inceleyebilirsiniz. Bildirimlerden anlık haberdar olmak için bizi ayrıca Facebook ve İnstagram üzerinden takip etmeyi ihmal etmeyin!

  1. Medine diyor ki:

    Muğla Marmaris de yaşıyorum.evde ek iş yapmak istiyorum.9-10 saatimi ayırabilirim.ozenle yapıp zamanında teslim ederim.geri dönüş yaparsanız sevinirim

  2. Nafiye diyor ki:

    Paketleme isi yapmak istiyorum fakat cok arastirdim kapora istemeyen guvenilir bir yer bulamadim formu dolduruyorum yardimci olurmusunuz lutfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir